Twitter, Karakter Limitini 280’e Çıkardı.

08 Eki Twitter, Karakter Limitini 280’e Çıkardı.

“ Twitter, meşhur 140 karakter limitini değiştirme kararı aldı. Daha fazla kullanıcının aktif olacağını duyuran Twitter karakter sınırını 280 karaktere çıkardığını duyurdu. İngilizce metinlerdeki sorundan kaynaklandığını açıklayan Twitter bu sorunu kaldırmak için böyle bir yola gitmeye karar verdi. Kullanıcıların ifade etmek istedikleri düşüncelerini 140 karaktere sıkıştırması her zaman kolay olmuyor ve bu da kullanımı etkiliyor.

Twitter düşüncelerimizi daha rahat ifade edebilmemiz açısından 280 karakterin kullanılmasını sağlıyor. Peki bu özelliği nasıl kullanabiliriz.

280 karakter sınırı nasıl kullanılır?

Küçük bir kitlenin test ettiği karakter sınırı Chrome üzerinden eklentilerle şimdilerde kullanılmaya başlandı. Eğer siz de biraz sabırsız biraz da koddan anlayan biriyseniz, 280 karakter hemen sizin olabilir. Bu eklenti Chrome için Tampermonkey eklentisi..

Github üzerinden bit.ly/2fyKOvL linkine girip ekranın sağındaki “Raw” tuşuna basın. Tampermonkey içinde bu kodu yeni bir scripte yapıştırın ve artık 280 karakter özelliğini kullanabilirsiniz.. 

 

1 Paylaşımlar
Yorum Yok

Yorum Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’tan ‘Wi-fi Bul’ Özelliği

Facebook'tan 'Wi-fi Bul' Özelliği

Kapat